| sammyrocky a întrebat:

De curand miam actualizat androidul la s4 care avea 4.4.2 kitkat cu 5.0.1 lollypop, si uneori nu imi merge bine adica iese de pe aplicatii, se poate face cumva la loc ca inainte? Vreau si alte informatii legate de asta. Dau funda!

3 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

Da, se poate. Dar trebuie sa urmezi pașii de mai jos:
In primul rand, trebuie sa ai smartphone-ul rootat. Trebuie să-ți instalezi CWM Recovery pe el. Apoi instalezi un Custom ROM (CM 11) si Gapps (Google Apps).
In al doilea rand, trebuie sa ai grija când faci downgrade la Android. Se poate întâmpla ca telefonul sa se blocheze PERMANENT. Uite un link care s-ar putea sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=AliwKeHFZu8 (tutorial)
Bafta!;)

| Narcis2015 a răspuns:

Du-te in Settings si dai reset factory settings.Sau tine apasat pe butonul de volum pe butonul de stingere(rosu)si pe mijloc!

| Narcis2015 a răspuns:

Du-te in setari si dai Reset factory settings! tine apasat pe volum pe butonul rosu de stinger si pe cel din mijloc!