| FoundYouLover a întrebat:

De fiecare data cand vreau sa intru in mail primesc un mesaj care imi spune sa am grija sa am contul securizat.Nu am nici o dovada ca cineva mi-ar fi spart contul, si nici n-ar gasi mare branza in el daca l-ar sparge, pe cand daca l-as securiza cu numarul de telefon, cu siguranta un hacker priceput mi-ar afla telefonul, care chiar este o informatie personala.Asadar cum pot intra in contul meu de yahoo de pe pagina de yahoo, fara sa-mi securizez contul?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu poti! Asa am si eu dar eu intru din win10! La mess am renuntat... nu cred ca poti face ceva in privinta asta decat numai ce am facut si eu! happy

| d3javw a răspuns:

Vezi că ai o opțiune sub notificarea cu securizarea care spune că vreo să il securizezi mai târziu, dai click pe ea si gata te trimite direct pe emailbox, am 5 emailuri nu am securizat nimic atât timp cât nu faci tranzacții online nu văd de ce l-ai securiza

| FoundYouLover explică (pentru d3javw):

Mie nu-mi apare nici o optiune sub notificarea cu securizarea prin care sa pot spune ca-l securizez mai tarziu.Am incercat si cu refresh, am incercat si sa nu mai intru din browserul google chrome ci din internet explorer.Si tot nu-mi apare optiunea aia.Mai ai ceva idei? Il pot verifica cumva din alta pagina, in afara de yahoo?