| NuAmCeFace a întrebat:

Dece cand editez o poza in foto shop si cand vreau sa o salvez nu imi apare varianta jpg

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Îţi apare
Mergi File - Save us şi în fereastra care se deschide mergi pe "Format" şi selectezi. jpeg. În paranteza extensiei ai să găseşti şi.jpg
Succes!

| morfina13 a răspuns:

Cand vrei sa o salvezi du-te sus la "file" si selecteaza de acolo "save as...".De acolo selectezi numele cu care salvezi fotografia si mai jos selectezi formatul dorit (inclusiv jpg)