| CainePeVine a întrebat:

Deci am o consola Xbox 360 slim cu HDD 250gb(ca sa stiti modelul) si as vrea sa cumpar de pe ebay jocuri PAL UK:
1.Imi puteti explica ce este PAL UK?
2.Imi puteti spune daca merg pe consola mea(este cumparata din romania)

Răspuns Câştigător
| TDT a răspuns:

In mod normal, scrie pe cutie. Daca consola chiar e din Europa, atunci e PAL. O alta metoda ar fi sa incerci cateva jocuri, un PAL, un NTSC si vezi care merge si care nu. Dar eu cred ca este totusi PAL.

3 răspunsuri:
| TDT a răspuns:

Daca consola ta este PAL, jocurile vor functiona. Daca este NTSC, marea majoritate a jocurilor PAL nu vor functiona pe consola ta. Cel mai bine ar fi sa gasesti jocuri region-free, functioneaza pe orice tip de xbox 360.

| CainePeVine explică:

Cum stiu daca este pal?

| CainePeVine explică:

Am luat-o din bucuresti, deci ar trebui sa fie pal