| Daniel2500 a întrebat:

Deci, am un stick Digi Net Mobile de la RCS&RDS de 21.6
acesta: http://images7.okr.ro/......00_700.jpg

Pana acum 2 zile mi-a mers perfect, fara nicio problema. Am 2 linii de semnal, undeori 3, deschid aplicatia Digi Net Mobile, apare Profile Name-ul Digi RO exact ca si inainte, dupa care la retea WCDMA (exact ca inainte). Apas Connect, se conecteaza, WCDMA se transforma in HSDPA (exact ca inainte).

Problema este ca mai in dreapta de HSDPA sunt 2 sageti, una in sus si una in jos. Sus (upload-ul) oscileaza intre diverse cifre... exact cum si trebuie, insa sageata orientata in jos si anume download ramane DOAR la 0.00 kbps...
Am incercat cartela si pe un telefon cu android pe care mersese si acelasi lucru. Download speed nu functioneaza. Am sunat la cei de la RDS si mi-au cerut niste informatii ale stik-ului, insa au spus ca ma vor suna daca gasesc vreo solutie. M-au mus sa fac mai multe chestii cum ar fi sa dezactivez Antivirusul sau firewall-ul dar aceste aspecte nu isi au rostul odata ce acum 2 zile mergea perfect.
Solutii?

1 răspuns:
| BaLLaNcE a răspuns:

In primul rand, nu se incepe cu "deci"...