| Dainel a întrebat:

Deci.De ce nu merg castile si microfonu pe laptop (HP Pavilion G6).Cand le-am luat mergeau...acum cind le bag nu se dezactiveaza boxele...dar se aude doar intr-o casca si mic-ul nu merge.Am mai vzut problema asta si la alte laptopuri tot acelasi model.Va rog ajutati-ma.Multimesc.Si fundabig grin

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Sa intelegem ca microfonul este integrat pe casti si se aude doar o casca si cealalta impreuna cu microfonul nu merg.Probeaza alte casti cu microfon integrat si vezi daca merg.Mai mult ca sigur e o problema de la firul castilor, ca daca nu era, nu se mai auzea doar intr-o casca.

| Dainel explică (pentru MskDesign):

Nu am mai multe casti dar tot asa merg

| Dainel explică (pentru MskDesign):

Deci...am mai multe casti care pe alte devie-uri imi merg perfect...doar la laptop merg asa crying

| MskDesign a răspuns (pentru Dainel):

Daca ai placa de sunet 5.1, da-o pe 2 canale, daca nici asa nu merge reinstaleaza driverul audio, si daca nici asa nu merge, vinde-ti laptopul si cumpara-ti unul nou, bineinteles alta marca laughing