| TiniS a întrebat:

Deci m.am gandit sa-mi fac un site web pe care sa postez tot felul de video.uri si poze, chiar si video.uri cu mine cantand. Imi place mult sa cant si vreau sa ajung departe cu muzica si m.am gandit ca asta ar fi un inceput. Problema e ca nu stiu cum sa-mi creez un site. Am tot incercat dar nu stiu cum sad. Dau funda celui/celei care imi spune cum pot creea un site!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai youtube pentru ce vrei tu.

daca vrei site ai 2 optiuni, fie folosesti vreun site de template uri gen ucoz

fie inveti programare, iti iei domeniu si hosting si iti faci singurel de la 0 site ul.

| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci www.ucoz.ro - este destul de usor de folosit si-ti ofera mai multe optiuni. Numeroase materiale ajutatoare sunt disponibile in cadrul forum.ucoz.ro

| andreo92 a răspuns:

Cum a scris si userul "suntserios" inaintea mea, cel mai bine e sa iti faci un cont Youtube pentru ce ai tu nevoie, e mult mai eficient si mai iefint.

Daca esti setata cu site-ul, desi nici asta nu este o idee rea ai nevoie de:

*domeniu -asta este practic numele site-ului, gen, olx.ro, facebook.com etc. Nu este scump, depinde de ce extensie vrei sa ai :.com;.ro -.com este undeva la 30 de lei, dar platesti anual, pe cand.ro este undeva la 200 de lei dar platesti o singura data si il ai pe viata.

*hosting- este locul unde o sa iti gazduiesti site-ul. Aici e mai ieftin, poti gasi si cu 1 dolar pe luna happy

Nu este nevoie sa stii programare, poti sa-ti faci site-ul in Wordpress, este foarte usor de folosit si il poti modifica in ce fel ai tu nevoie happy

Cel mai usor este sa cauti pe Google:
"ce este un domeniu"
"ce este un host"
"ce este wordpress"
...etc happy

Sper ca te-am ajutat si succes in cariera sa ai big grin