| Mihai123211 a întrebat:

Dintre procesoarele tonguerocesor AMD Athlon II X4 640 Quad Core, socket AM3 si
Procesor Intel Core i3 Ci3-550 3.2GHz, socket 1156 care e mai bun la jocuri?

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Amd

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru Narcis2007):

Ba voi sunteti din alta planeta? Cum sa recomandat AMD? Sunt cele mai varza procesoare + ca AMD-ul are 4 nuclee costa mai mult si este muult mai slab decat acel i3.Cat despre tine pretenas iti recomand ceva pe Soket 1155.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Uitati aici verilor comparatie frumoasa mai ales in gaming! http://www.anandtech.com/bench/Product/83?vs=143

| rogi28 a răspuns:

Eu sunt mare admirator al procesoarelor amd dar amd fenom sau athlon cedeaza in fata la procesoarele i3-5-7, asa ca ia-ti un procesor (i) fara sa te mai gindesti mult

| petertb a răspuns:

Daca vrei strict jocuri, ia-ti amd-u (k pentru asta sunt facute amd-urile)