| Dvmasster1 a întrebat:

Dintre RAM si CPU, pe care se merita sa dau mai multi bani?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Viteza unui pc sta mai mult in procesor. Memoria ram te ajuta atunci cand de ex. ai un joc deschis, mai faci si un downloand, mai stai si pe facebook, si mai asculti si niste melodii.

Bft!

12 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Te-ai gandit cand ai pus intrebarea? tu dai cumva 500-600 lei pe rami?

| Dvmasster1 explică (pentru FatUglyVirgin):

Mi-am facut o configuratie la 1, 200 de lei si as vrea sa dau 1, 500 de lei dar nu ma pot decide intre [8GB RAM si Intel Dual Core] sau [4GB RAM si Intel Core i3].

| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, eu zic ca sunt importante ambele. Deci investeste 50-50.

| ShadoWCrist a răspuns:

Pe RAM merita.

| TwiSt1997 a răspuns:

Ramii sunt 150 lei, depinde si de cati ai nevoi, pretul fiind pentru 4, un procesor bunicel 400.

| andrei690 a răspuns:

Ram clar

| RobertSteaua02 a răspuns:

Ram-ul,pentru ca te ajuta sa poti face mai multe chestii, de ex:te joci ceva, activezi si skype-ul, mai downloadezi si cevawinking

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru RobertSteaua02):

Nu ramii sunt folositi pentru multi tasking ci procesorul.

| MeddyMaddy a răspuns:

RAM

| oODonViperOo a răspuns:

Daca te intereseaza un AMD FX8 8350 am eu de vanzare.RAMi,cu 300-400 lei iti iei foarte buni.

| Camper123 a răspuns:

CPU!

Răspuns utilizator avertizat