| sweeftw a întrebat:

Doar pe laptopurile Apple functioneaza sistemul de operare MAC?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Avem niste hackeri tare priceputi. Datorita lor, instalarea sistemului de operare MAC e posibila si pe un alt laptop/PC. Gasesti pe net o gramada de tutoriale pentru asta.
Trebuie sa ai insa un pc destul de performant. Inainte sa alegi versiunea de mac, vezi ce necesitati are ( cati rami, cata memorie, ce procesor).
Mai multe detalii aici
http://www.makeuseof.com/......ing-a-mac/

Dar nu te astepta sa gasesti o licenta care sa mearga sau sa poti face update-uri.
Poti sa ai pe acelasi PC si Windows si Mac, pe 2 partitii diferite.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se poate pune, d ar o sa apara mai probleme, mai ales cu performanta, ca el este emulat invreun fel sau altl, si pierzi cam 40% din performanta reala a lui mac.

| WhatheWow a răspuns:

Normal e facut doar pentru calculatoarele de la Apple dar daca vrei neaparat sa-l ai intr-un calculator cu Windows atunci poti instala si MacOS-ul in Virtual Box.

| LWikErR a răspuns:

Ru ce crezi?
!

| OSC a răspuns:

Mai mult ca sigur!