| Cumintzel a întrebat:

Dupa ce am instalat windows 7 monitorul nu se mai aprinde, intram in safe mode schimvam rezolutia, dadeam restart si cand pornea era acelasi lucru iar? Ce pot sa fac? Va rog sa ma ajutati.sad

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Starteaza cu tasta F8 si in meniul ce iti apare alegi sa startezi in mod de rezolutie joasa. dupa ce se starteaza intra in starile rezolutiei, alege cea pe care o accepta monitorul tau, si o bifezi ca rezolutie predeterminata.

| suffarstar a răspuns:

Eu pateam asa ceva cu un PC foarte vechi ce nu suporta 32 biti. E posibil ca al tau sa nu suporte 64, sau pe cat e scris windowsul tau. Umbla la screen rezolution si pe acolo trebuie sa gasesti, 32 biti sau 64. Pune pe 32. Dai apply apoi restart si vezi daca merge.

| Ciobanu_Gabi_1990 a răspuns:

Seteaza rezolutia si nu-i mai da restart o sa mearga sigur. happy funda?

| Cumintzel explică (pentru Ciobanu_Gabi_1990):

Si dupa ce selectez rezolutia din safe mod ce fac mai departe? Dau funda

| Ciobanu_Gabi_1990 a răspuns (pentru Cumintzel):

Apesi apply si finish

| Cumintzel explică (pentru Ciobanu_Gabi_1990):

Si dupa aceea ramane in safe mode si dupa ce opresc pc-ul si il pornesc patesc la fel.sad

| Ciobanu_Gabi_1990 a răspuns (pentru Cumintzel):

Pai iti merge? dupa ce ai dat finish?