| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce cumpar antenă satelit la ce canale TV voi avea acces si cum procedez, fara sa ma abonez la un operator TV?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Receptionarea posturilor tv pe satelit FTA (free to air) depinde de calitatea echipamentelor (diamentrul antenei e unul dintre factori) si de orientarea acesteia in aer.
Din cate stiu, marea majoritate a posturilor receptionate sunt straine.
Documenteaza-te in detaliu de pe internet sau cere parerea unui specialist. El e in masura sa-ti spuna de ce ai nevoie si cat trebuie sa investesti pentru asta.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Apoi ma hotarasc daca mai cumpar sau nu.

1 răspuns: