| Andrei33Eftimov a întrebat:

Dupa ce intru pe minecraft.net,creez contul, platesc, Imi da minecraft oficial cu tot cu contul premium automat? Si pot intra direct pe servere premium?
Sau trebuie sa le cumpar separat?

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Salut, ideea este ca tu iti faci un cont inainte sa cumperi minecraft-ul, acel cont devine premium dupa achizitionare, sau poti folosi un cont deja existent care nu este premium iar dupa ce achizitionezi minecraft-ul de pe el atunci devine premium. Dupa ce cumperi jocul poti intra pe toate serverele pe gratis, fara taxe suplimentare. Bafta!