| Andrei_Stefan_1999 a întrebat:

Dupa ce reformatez windows-ul cum fac sa am din nou net? Am un router si in el am bagat fibra optica.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Windows-ul nu ai cum să-l formatezi!
Ai vrut să zici că îți reinstalezi Windows-ul.Asta-i altceva happy.
Depinde.LA Windows-ul 7 e cu cântec, și în funcție de ce placă de baza ai la Pc, trebuie descărcați de pe net.
Pentru asta trebuie să știi ce placa de bază ai și apoi să cauți pe net networck drivers.De asemenea dacă ai cd-ul cde la placa de bază, acolo îi ai precis.
La Windows 8.1 și 10 nu mai trebuie driveri.
De asemenea nici la 7 dar nu e valabilă în cazul plăcilor de bază MSI(de exemplu).
Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa reinstalarea sistemului de operare trebuie sa iti instalezi si driverele pentru ca acesta sa recunoasca componentele hardware gen placa de retea

| MskDesign a răspuns:

Cauta driverul de retea pe site-ul producatorului placii de baze.