| KillerMafiotul a întrebat:

E bun PC asta, si daca vreau sa il vand cam cat ar costa?

Placa video: nVIDIA GeForce GTX TITAN Black 6GB
Procesor: Intel® Core™ i7 Processor Extreme 4.0 GHz
Memorie: 10GB RAM
Hard Disk: 850 GB
DirectX: DirectX 11.1

15 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Randezi proiecte de arhitectura? Faci productie cinematografica? Sau la ce iti trebuie i7? happy

| KillerMafiotul explică (pentru Gas):

Pai la gaming...
dar e bun? si cat ar costa daca vreau sa-l vand?

| Gas a răspuns:

Nu am cum sa-mi dau seama daca ii bun pentru ca nu vad nici un model de componenta, dar nu cred ca iti trebuie i7 pentru gaming sa fim seriosi, un i5 ii suficient. Un i7 cred ca sare de 1500 ron (doar CPU).

| KillerMafiotul explică (pentru Gas):

Daca el asa are n-am ce sa ii fac, zi-mi doar daca e bun si cat costa daca vrei fundalaughing

| Gas a răspuns (pentru KillerMafiotul):

Nu cersesc funde omule. Ce ma intrebi tu ii ceva de genul: ii bun BMW dar nu imi zici ce model. Ca si configuratie sistemul ii ok pentru gaming, iar scorul poate sa treaca de 4000-5000 ron. happy

| kar1GaNNN a răspuns:

E cam pentru gaming happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi ziceti ce procesor ca " costa, dar aveti habar cat costa un gtx titan? vai de noi, pai lumea nu are banii de pc intreg, daramite o placa video de aia.

cat despre intrebare..pe amazon gtx titan e 600 700 de lire numai ALA; procesorul e la 250 si ceva de lire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App sunt curios de ce vrei sa le vinzi, un pc deala 5 ani de acum incolo joci jocurile la ultra, si inca 2 3 ani pe langa la high sau altele, l-ai furat ce naiba? laughing

| hp8510p a răspuns:

Intrebare la misto...nici macar nu detii pc-ul asta...

| sltlp a răspuns (pentru hp8510p):

True story.
iar pentru endoryus, poti sa bagi si 100000 lei intr-un pc, ca peste 5 ani tot nu ai sa duci tu la ultra jocurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Tu cred ca ai exagerat mai mult ca mine laughing, daca nici un titan in 5 ani nu face fata la jocuri cu ultra, la ce dracu ar costa 40 de milioane. mie mila de prostii ca il iau

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Logica ta e puternica. Da-mi tu un sistem facut in 2008-2009 care sa visezi tu sa duci ceva azi la ultra. Nu ai sa gasesti, simplu, pentru ca ele se perfectioneaza de la o zi la alta si sunt depasite. Apoi vezi ca apar tehnologii noi, versiuni noi de directx pe care nu le mai poti rula cu placi vechi. Asa ca nu mai comenta aiurea.

| diNNozo a răspuns:

A pus intrebarea la moca, nu detine acest sistem.

| ovdiuc a răspuns:

Sincer cam 4000-6000 lei

| KillerMafiotul explică:

Mda... eu nu v-am cerut sa imi ziceti daca il am, daca nu il am, daca e pentru gaming etc.
C-AM CERUT DOAR SA SPUNETI DACA E BUN SI CAT AR COSTA!