| Mihutt a întrebat:

E buna placa asta video pentru gaming cat de cat?

Placa video Ati radeon x1650 512 mb/128 biti PCI-E

Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

Asa e, suntem niste pretentiosi intr-o era a tehnologiei, de ce sa ne punem becuri in casa cand avem lumanari, lumina sa fie, nu? De curiozitate, ce rezolutioe folosesti? 640x480? Tu cum ai masurat fps-urile? Ochiometric?
Nu mai baga omu in ceata cu raspunsuri de genu, si placa ta si a lui sunt extrem de proaste. Omul a intrebat de gaming, deci automat presupunem ca vrea jocurile noi aparute. Mi-ar place sa te vad jucand ArmA 2 OA pe acea configuratie, sau Crysis 2, Metro 2033, Anno 2070.

10 răspunsuri:
| Mihutt explică:

Am un procesor AMD athlone 64 x2 4000+ si 2 gb ram

| XtremePWN a răspuns:

Nu este buna, este foarte veche si nu e o placa rapida (nu proceseaza bine texturi, pixel rate-ul, n-are memory bandwidth)

| Kyrie a răspuns:

Eu folosesc un jaf de Intel hd graphics si merge sa joc cu 20-30 fps jocuri precum devil may cry 4, assasins creed, prototype, street fighter 4, need for speed hot pursuit (asta daca folosesc gma booster) si Tera cu vreo 12-15 fps la grafik maxim cu gma booster la 400 setat la mhz de la 5 fps

Placa mea video e mult mai slaba ca a ta, deci ta MERGE, E BUNA, nu-i asculta pe pretentiosii astia happy, o zii buna, funda? tongue

| matrixismyname a răspuns (pentru Kyrie):

Cand zici gaming, la ce te referi? Ce jocuri vrei sa joci? Conteaza foarte mult si ce procesor ai! Dar rezolutia la monitor? Pe ce rezolutie de joci? Oricum ar fi raspunsurile tale, nu se merita investitia intr-o placa video atat de veche.

| Kyrie a răspuns (pentru matrixismyname):

Joc cu 1600x900 intre 20 si 30 fps din jocurile listate de mai sus cu o placa video care e mai slaba decat al lui (jocurile alea cer minim 3 shaderi, 256 si recomandat 3-4shaderi cu 512) si mai am si un procesor de 4 ghz abia..., placa lui ar rula si gta 4 /tera /blade & soul /duke nukem 3d /guild wars 2 fara nici o problema

FPS pot sa vad cu Fraps laughing, ca doar nu le joc pe directx 10

Si era vorba despre jocuri nu despre lumina, esti but laughing, te bagi tu repede desteptule

| matrixismyname a răspuns (pentru Kyrie):

4ghz stock nu? Si tu esti but ca nu te-ai prins de analogia facuta. Si ce jocuri zici tu acolo sunt cam vechi.

| matrixismyname a răspuns (pentru Kyrie):

Asa e, suntem niste pretentiosi intr-o era a tehnologiei, de ce sa ne punem becuri in casa cand avem lumanari, lumina sa fie, nu? De curiozitate, ce rezolutioe folosesti? 640x480? Tu cum ai masurat fps-urile? Ochiometric?
Nu mai baga omu in ceata cu raspunsuri de genu, si placa ta si a lui sunt extrem de proaste. Omul a intrebat de gaming, deci automat presupunem ca vrea jocurile noi aparute. Mi-ar place sa te vad jucand ArmA 2 OA pe acea configuratie, sau Crysis 2, Metro 2033, Anno 2070.

| MariusF23 a răspuns:

E veche... nu prea mai e suportata.

| AstonMartin a răspuns:

E prea veche si depasita, uite aici niste recomandari mai bune pana in 200 de lei (daca asta e bugetul), http://www.emag.ro/......f1f2f3f4f5
Sunt cu mult superioare celei precizate de tine. Iti vor merge mai bine jocurile, cele mai noi nu-ti vor merge pentru ca ai si procesor mai slab. Bafta! Daca mai vrei alte recomandari add: my_precious_ring@yahoo.com

| autostiri a răspuns:

Este buna.Am si eu din aia. Poti juca marea majoritate a jocurilor.