| V1rWs4T a întrebat:

Este bun acest sistem? http://www.altex.ro/......7-free-dos (il vreau pentru gaming ). As vrea sa stiu daca merge cs go pe el si multe alte jocuri foarte populare. Dau funda. (vreau raspuns de la potentiali proprietari ). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

Nu, nu este bun pentru gaming.
Ia ceva cu placă video dedicată, un procesor i5, 8 gb ram (sau 4) şi un ssd, pe care să ţii sistemul de operare şi programele instalate.

4 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Placile video integrate sunt cele mai proaste calitativ in priviinta unui joc. Opteaza pentru un procesor i5 si o placa video de 1gb de la nVidia, minim 4 gb ram ddr3 si o sa-ti mearga destule jocuri.

| V1rWs4T explică (pentru Aylee):

Ai vreo sugestie de unitati cu pret cuprins intre 1500-2000 lei (pentru jocuri)? Daca imi dai una buna primesti funda.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru V1rWs4T):

Stiu ca am depasit cu 200 lei bugetul maxim dar aceasta unitate isi merita toti banii.
Nu se vede bareta de memorie RAM in configuratie deoarece o primesti cadou, cand o sa pui in cos procesorul+placa de baza+placa video, o sa iti apara si bareta RAM.

| StochitaCatalin a răspuns:

E bun dar iti recomanda sa cauti un calculator cu amd 6300 deoarece acest procesor ( a10) are si gpu care nu mai il utilizeaza pentru ca ai placa video dedicata, ceea ce inseamna ca nu are rost sa dai banii pe el( 6300>a10)