| cosmin_5213 a întrebat:

Este posibil sa ingreuneze activitatea pc-ului din cauza diferentei de bitzi, intre procesor si windows?

2 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Lol Dante!

| Dante_1214 a răspuns:

N-ai o treaba cu pc-urile.ramai la solitaire. ce bitzi la procesor? aia sunt HZ sau mai exact ghz (hertzi ).cu cat are mai multi ghz un procesor cu atat e mai bun si se misca windows-ul mai bine, windows pe 32 "bitzi" poate sa citeasca doar 3, 5gb RAM, iar cel pe 64 mai mult (pana la vreo 16 cred sau nu stiu exact, n-am folosit ). recomandat 32 bitzi pentru toti cocalarii care n-au treaba cu calculatoarele (da, ma refeream strict la tine ).