| sergiu350 a întrebat:

Eu folosesc de mai mult timp microsoft office 2003 si astazi mi-am instalat office 2007.
Intreabarea mea este: daca dezinstalez office 2003, documentele scrise cu 2003, se vor converti automat in 2007?

Răspuns Câştigător
| mihai_1207 a răspuns:

Pe scurt: da! Nu e tocmai o conversie ci e modul lor de functionare. In general doc salvate de Word Office 2003 au extensia.doc iar cele salvate de Office 2007 au extensia. docx Acum, cu 2007 poti sa deschizi un fisier salvat de 2003 dar cu 2003 nu poti sa deschizi un 2007 (extensie docx). Cu alte cuvinte, esti ok, daca treci pe 2007 o sa poti sa deschizi toate doc vechi insa daca salvezi un document cu extensia docx si il dai cuiva cu Office 2003, nu o sa-l poata deschida, dar asta e alta problema, rezolvabila si ea la randul sau. Succes!

2 răspunsuri:
| Lesu22 a răspuns:

Dar poti sa iti iei daca ai office 2003 convertor de 2007 si poti sa vezi doc

| SoulEater a răspuns:

Sa nu instalezi office 2007 ca documentele din office 2003 iti vor disparea...