| MaximClaudiu a întrebat:

Exista ceva programe care sa chitasca un card de memorie? ma refer la carduri de la aparatele foto.
incercam sa descarc niste poze de pe el, si deodata imi spune " fisier inexistent". cand deschid aparatul, nu imi apare nicio poza, iar la calculator nici nu il vede.
solutii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zic de calculator ca nu iti vede aparatul.Normal,cand bagiaparatul in usb se deschide automat.Si de-aia ziceam sa-l bagi intai in usb apoi sa restartezi. daca reuseste sa-l vada,poti intra la proprietatile aparatului sa vezi daca e ceva pe el. Daca nu,inseamna ca toate pozele sunt sterse. Chestia ca aparatul iti spune fisier inexistent,e foarte posibil sa nu fie fisiere pe card, deci s-au sters cumva.dar uneori fisierul cu nume e ascuns, ceea ce poti vedea la proprietatile aparatului in pc, dar mai intai sa-l recunoasca, sa-l vada.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce format sunt pozele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Updateaza toate driverele. Sau incearca sa bagi aparatul foto si apoi sa dai restart la pc. Totusi imi miroase ca nu ai driverul updatat.

| MaximClaudiu explică (pentru anonim_4396):

Nu mai, ideea e ca dintr-o data mi s-au sters pozele de pe card, nici pe aparat si nici pe PC nu le pot vedea

| MaximClaudiu explică (pentru anonim_4396):

K mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Zic de calculator ca nu iti vede aparatul.Normal,cand bagiaparatul in usb se deschide automat.Si de-aia ziceam sa-l bagi intai in usb apoi sa restartezi. daca reuseste sa-l vada,poti intra la proprietatile aparatului sa vezi daca e ceva pe el. Daca nu,inseamna ca toate pozele sunt sterse. Chestia ca aparatul iti spune fisier inexistent,e foarte posibil sa nu fie fisiere pe card, deci s-au sters cumva.dar uneori fisierul cu nume e ascuns, ceea ce poti vedea la proprietatile aparatului in pc, dar mai intai sa-l recunoasca, sa-l vada.