| AstroAlex59 a întrebat:

Exista un program care poate inregistra emisiunile transmile live online?

Răspuns Câştigător
| jmenaru a răspuns:

Foloseste mirilis action.Rulezi postul pe care il doresti sa il inregistrezi in full screen (pe tot ecranul) si cu acest program inregistrezi ce ruleaza pe monitor.Monitorul il poti stinge in timpul inregistrarii.In program care sa inregistreze ce ruleaza pe un post tv transmis online in timp ce tu faci altceva la pc, inca nu exista.Totusi cu acest program poti sa faci si acest lucru oarecum, pentru ca poti selecta o anumita portiune a monitorului care sa fie inregistrata.deci poti minimaliza fereastra in care ruleaza postul tv, si sa o electezi doar pe ea pentru inregistrare.

7 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Buna intrebarea asta! Pentru posturile radio exista un astfel de program si e gratis (screamer radio)
@jmenaru nu functioneaza in XP!

| jmenaru a răspuns (pentru Cronki):

Pai daca si acum folositi windows xp...nu mai comentez nimic...

| darrio2007 a răspuns (pentru jmenaru):

Si ce are, ma rog, xp-ul? Daca nu te superi?

| jmenaru a răspuns (pentru darrio2007):

Pai,daca ai un sistem slabut sunt de acord sa instalezi xp-ul, insa daca ai minim 1 GB RAm si un procesor mai de doamne ajuta (nu intru in detalii tehnice ca nu are rost) cel mai indicat ar fi sa instalezi un windows 7, pentru ca este mult mai bun ecat xp-ul din toate punctele de vedere, insa majoritatea care nu fac acest lucru raman la xp deaorece "s-au invatat cu el", conceptie gresita in viziunea mea.

| darrio2007 a răspuns (pentru jmenaru):

Ok.Mersi.

| Cronki a răspuns (pentru jmenaru):

Nu tine nimeni XP pe PC doar ca s-a invatat cu el! Am un P4 cumparat in 2001 iar placa video nu'mi permite sa tin un W7!
W8, desi este mai bine facut si mai rapid nu functioneaza pe toate procesoarele! Iar cat priveste Vista, din punctul meu de vedere este nereusit! As incerca cu un W7 sau W8 customizat in varianta Lite sau Micro! Daca stii ca exista asa ceva, da'mi de stire! Bft!

| jmenaru a răspuns (pentru Cronki):

Zici ca nu iti permite placa video, adica nu gasesti driver compatibil pentru 7.de multe ori cele pentru vista merg si pe 7 asta daac se gaseste pentru vista si nu doar pentru xp.nu stiu ce vrei sa zici in legatura cu afirmatia "nu functioneaza pe toate procesoarele" w8 8 in varianta Originala are aceelasi cerinte minime ca si 7.System Requirements

Processor: 1 Gigahertz (GHz) or Higher.
RAM: 1 Gigabyte (GB) for the 32-bit version or 2 GB for 64-bit version.
Iar in legatura cu o varianta de LIte a win 7 bineinteles ca exista.Doar ca sunt scoase anumite functii, care dealtfel marea majoritatea nu le folosiem si poti gasi variante de la 700 de mb minim care poate fii pus pe un CD sau chiar si Stick.