| INTERMED1 a întrebat:

Exista un program de facut recovery la soft ul original cel din fabrica? Adica daca ii fac root la telefon si ii bag un soft mai pot reveni la cel din fabrica?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce telefon ai?

| INTERMED1 explică (pentru sltlp):

S2+

| sltlp a răspuns (pentru INTERMED1):

Folosesti odin.
Trebuie sa retii eact ce versiune de soft ai acum. Doar fa un printscreen la setari-despre telefon si o sa fie suficient.

| horia2012 a răspuns:

La ce sfaturi ai primit, eu nu m-as apuca sa fac root. In primul rand ca sa faci root, cauta prima data cum se face unroot pentru ca sa revii la androidul original al telefonului se foloseste aceeasi metoda. Nu poti face root printr-o metoda si
unroot printr-o alta metoda.
Vezi ce varianta de Android ai acum si pentru varianta asta cauti root. Vezi ca sunt
cateva mici diferente inte S2 si S2 plus. Daca nu esti sigur de ce vrei sa faci, nu te apuca.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Odata ce ai schimbat softul nu mai poti reveni la cel din fabrica, poti doar sa pui versiunea de android ce ai avut-o de cand l-ai cumparat cu Odin v3.07

| Vladutzull a răspuns:

Exista un program numit Odin pentru asa ceva.