| Lumynyzza a întrebat:

Fiecare pc are doua local disk-uri. la mine sunt C si D. in C mai am putina memorie, dar in D am liber cum fac sa pun in D fara sa imi ocupe spatiu in C. am incercat sa dau cut apoi paste dar imi ocupa spatiu in C nu in D. cine ma ajuta si functioneaza

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu fiecare pc are doua partitii. O data cu formatarea poti face N partitii...

Poti muta fisierele din partitia C in D.
Sau ruleaza un cleaner pentru a scapa de fisierele temporare de la net.
Start => all programs => Accessories => System Tools => Disk Cleanup => selectezi (Chappy apoi selectezi tot si dai clean, ok (ce apare, nu stiu exact). tongue

| ταξιδιώτης a răspuns:

Muti doar jocuri, muzica, filme, fotografii cut\paste, ce se afla in program files (in afara de jocuri) nu muti\stergi nimic pentru ca n-o sa-ti mai functioneze programele din calculator...se poate marii capacitatea hd si mai mult dar cred ca nu te pricepi

| nicknic a răspuns:

Poti avea o singura partitie sau 10
daca folosesti windows7 poti mari partitia c
poti dezinstala jocurile si aplicatiile si cind le instalezi din nou selectezi instalare in d vezi si unde se duc downloadurile poti sa le trimiti in d etc