| cristianzgz3 a întrebat:

Funda...Ce antivirus imi recomandati sa-mi pun pc-ul asta Asus a55v,dar sa consume putine resurse

de eset ce ziceti?

GEFORCE 610M-2gb

INTEL CORE I7-3630QM,2.4GHz

RAM :6GB

WINDOWS 8

HDD 750

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Daca windowsul este original, instaleaza Microsoft Security Essentials.

Te protejeaza destul de bine si nici nu simte calculatorul ca este instalat.

Antivirusul este free, nu trebuie activat, crackuit, etc. nu necesita cod, doar il instalezi si atat.

Dar repet, merge doar pe sisteme de operare originale.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Avira! Este foarte bun si este gratuit.

| stangaionut a răspuns:

Iti recomand Eset Nod32, e foarte bun antivirusul, cand descarc ceva si acel fisier are virusi, antivirusul mi-l sterge automat acel fisier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai calculator "Racheta" si te temi de faptul ca iti va consuma resurse? Eu pe 3GB ram, cu W7 32bits, si procesor 2.8 dual, aveam Kasperky Internet Security 2012

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Kasperky! stiu, nu e bun ca nu e gratuit! dar daca vrei sa iti protejezi sistemul si tot ai avut bani sa-l cumperi, n-ar strica sa mai cheltui ceva si pentru securitate.
E ca si cum asa vea un porche, dar l-as tine afara, printre blocuri, cum fac cocalarii sin ziua de....pfff

Răspuns utilizator avertizat
| Beretta a răspuns:

Ai destul RAM si procesorul este foarte bun, nu trebuie sa te ingrijoresti despre resurse, incarca Avast sau Avira

| OneShot001 a răspuns:

Avast

| wezoNe a răspuns:

Http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
Este FULL si FREE, nu te mai complici cu licentele piratate etc si o sa te asigur ca nu iei nici un virus, plus ca daca activezi firewall-ul windowsului este destul de protejat, mai ales daca nu intri pe orice site care-ti apare in cale, oricum la el ai si web security (iti arata daca anumite site-uri sunt sigure).
Astept un raspuns din partea ta.

| Happynesssss a răspuns:

E bun eset

| c02mln a răspuns:

Nu contează ce pc ai frate, bagă-ţi ce-ai mai de preţ în eset. Ia Avira free daca eşti zgârcit. sau ia-ţi premium şi te doare la bască, nici n-ai să-l simţi. e cel mai bun, părerea mea.