| pantera2011 a întrebat:

Funda este a ta! Daca imi spui si mie raspuns la intrebarea mea: Am un pentium 4 windows xp, il pornesc pe urma intra pe monitor nvidia si nu stiu ce imi apare o secunda windows xp sa se incarce si pe urma ramane blocat si ecranu negru butoanele jos ala verdde palpaie si cel rosu sta pe loc tot aprins; Ce parere aveti ce ar avea coompu meu? si va rog mult din suflet cine poate sa imi explice pas cu pas cum as putea sa il reinstalez? si va anunt ca nu vad nimic pe el... Ajutor va rogggg

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

E greu de spus ce are de la distanta si cu asa de putine informatii. Ce este sigur insa, e ca nu e arsa placa de baza. Nu ai mai fi vazut ecranul acela cu placa video. Cel mai probabil vei avea nevoie ca cineva care se pricepe sa-ti puna din nou windows-ul pe pc... Se poate face o investigatie, poate merge in safemode si continui de acolo, dar cel mai usor e sa-l formatezi direct tongue
Numai bine, Shinwinking

| FreeStyle_6834 a răspuns:

N/ai ce face scumpo, chemi un specialist si platesti 150/200 lei si iti pune el un windows a lui original care merge 200%, crede/ma!

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Nu sunt experta in reinstalarea winmdowsului dar sigur computer-ul tau are virusi si poate nu se conecteaza la calculatorul tau! eu am laptop PakardBell si imi merge doar windows 7 pe el. am incercat xp dar nu mi-l primeste! computer-ul tau poate nu primeste nici el acel windows. daca ai mai avut windows xp inseamna ca calculatorul e de vina si poate are virusi sau ceva. si stiu ca asta e o problema mare! cum am mai spus. nu sunt priceputa in windows-uri. contacteaza un/o prieten/prietena de-al/de-a ta/tau si adul acasa la tine. poate stie el ceva!

bafta! vei avea nevoie!winking happy

| andrei95 a răspuns:

Daca ai patit ca mine inseamna ca ai nevoie de o placa de baza noua pentru ca s-a ars