| compcris00 a întrebat:

FUNDA.I-AN lamuriti-ma cu windows 10.
1.Deci el e gratis timp de un an pe saitul oficial aici, da?
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso
2.Stiu ca trebuie sa-i fac o partitie aparte.
3.Voi avea 2 windwosuri in pc, deci dual boot?
4.Voi putea accesa discul D unde nu am nici-un sistem de operare instalat deci doar informatiile personale de pe ambele windwoss-uri?
5. DUAL-BOOT se face atunci cind in instalare trebuie sa aleg
WHICH TYPE OF INSTALATION DO YOU WANT?
*UPGRADE
*CUSTOM
http://www.howtogeek.com/......ws-7-or-8/
6.Pot sterge windows-ul dupa 11 luni sau cind vreau?
7.Care-i diferenta daca-l copii acum sau la data lansarii adica in iulie?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

1. Daca-ti faci rezevarare acum, il ai gratis nelimitat.
2.Nu, nu trebuie, upgrade-ul se va face fara a umbla la partitii.
3.Nu
4.N-o sa ai dual boot.
5.Nu se face
Upgrade
6.Normal, poti reinstala orice alt windows
7. Daca astepti dupa rezervare, o sa-l ai permanent gratis.

| compcris00 explică (pentru Ineys):

Serios am rezervare nelimitat, cum fac da un tutorila(windowsul 7e piratat).

| Ineys a răspuns:

Si al meu e piratat, si totusi mi-a aparut Upgrade pentru Windows 10, deci nu stiu ce sa zic. Eu am Windows 7 Ultimate Sp1.

| compcris00 explică (pentru Ineys):

Serios? Deci eu am pus sa vad ce uptade-uri am si mi-am aparut diferite acolo, dar nu win 10, ti-a aparut deodata, la tine e activat mereu windows uptade, cind ti-a aparut?