| Alexx15 a întrebat:

(Funda pentru cel mai detaliat) Care credeti ca e mai bun: Windows 8 (Pro) sau Windows 7 (Ultimate)?

Răspuns Câştigător
| anapricopi76 a răspuns:

Dupa parerea mea Windows 8(Pro) este mai bun decat Windows 7 (Ultimate) pentru ca el este mai avantajos la jocuri, scanari si sa nu uitam se incarca mai repede.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt bune, dar windows 8 este putin mai restilizat, in rau. Interfata aia Metro UI este foarte naspa, mai ales daca nu ai un ecran tactil. Deci pentru laptop-uri sau PC-uri clasice, nici nu se recomanda.
Pe langa asta, setarile sunt cam aiurea, imagineaza-ti ca nu ai meniul de start, deci ca sa iti setezi PC-ul din control pannel, trebuie' sa faci multe giumbuslucuri.
Windows 7 din pct meu de vedere este noul Windows XP. Si ca popularitate, si ca performante, si ca stabilitate.

P.S : Eu am primit de la facultate Windows 8 Student Edition, posibil windows 8 pro sa auca unele imbunatatiri

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Windows 8 e mai bun pentru jocuri