| thomascena a întrebat:

Funda. SALUT TPU. As vrea sa-mi cumpar un iPad, primul meu iPad, deci sunt incepator m-as descurca cu un iPad mai performant, dar nu stiu de care. iPad 2, iPad 3 sau iPad mini. Am mai avut smartphone si m-am descurcat. Care recomandati? Care e mai bun. Merita diferenta de pret?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Daca ai bani de iPad 3, pe el ti-l recomand! Acolo a fost diferenta mare! Ecranul este de 2 ori mai bun! In loc de 132PPI are 264PPI! Are 1 GB RAM, Bluetooth foarte bun, camera de 10 ori mai buna, are GPU QuadCore si baterie de 2 ori mai buna!

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/the-new-ipad-primele-impresii.html uite aici un review care te-ar putea ajuta sa te hotarasti! succes!

| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! Intrebarea nu este daca te vei descurca sau nu cu un model mai nou de iPad, pentru ca sistemul de operare este intuitiv si te vei familiariza cu el rapid. Daca te gandesti sa cumperi un iPad, trebuie sa iei in calcul variabile ce tin de pretul pe care esti dispus sa il dai si de functiile care te intereseaza sa le folosesti pe noua tableta. Dupa cum probabil stii, fiecare versiune noua de iPad vine cu mici imbunatatiri de software sau cu display-uri mai bune si functii noi, asa ca e normal ca un iPad 3 sau iPad 4 sa para alegeri mai bune, la preturi mult mai mari insa. Asta nu inseamna ca nu vei fi multumit de un iPad2, daca vrei doar internet browsing si functii de baza care nu cer resurse foarte mari. iPad Mini de 7.9 inci e de recomandat, pentru ca este la pret mai bun decat clasicele iPad-uri si ofera toate beneficiile ultimei generatii. Orice model ai alege, iti recomand sa mergi pe o varianta de iPad care are si conectivitate 3G/4G care iti va permite sa ai acces la internet broadband oriunde, nu numai in hotspot-uri wireless. Sper ca ti-am fost de folos. Sa te bucuri de noul iPad!