| Cristian121 a întrebat:

Funda! Sapphire AMD Radeon HD 7770 Vapor-X 1 GB sau Gigabyte nVidia GeForce GTX650 2 GB?

Radeon Vapor-X >- http://www.emag.ro/......1LFKBBBM/.

Gigabyte nVidia GTX650 (Vine cu assasin creed 3 >gratis)- http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/

Va rog... Spuneti-mi care e mai buna si daca ar merge bine cu un i5-3470. Funda!

Ganditi-va ca GTX 650 nu venea cu assasin creed 3!

Răspuns Câştigător
| djdani1 a răspuns:

Au as alege GTX650.Sunt super performante la un pret decent.Iti recomand sa cumperi si o alta sursa peste 500w.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Axxxy a răspuns:

Ai facut o mare greseala ca ai ascultat pe neghiobul de mai sus(in cazul in care ai cumparat placa)! Nu-ti foloseste la nimic 2GB RAM decat daca joci pe rezolutii foarte mari. La 1080p era suficient 1GB. HD7770 este net superior unui GTX650 si asta se poate demonstra prin numarul de FPS-uri inregistrat in jocuri! Daca era versiunea "Ti" era alta treaba, era mai performanta! Pe langa asta consumul lui HD7770 e mai mic. De asemenea daca ai o sursa calitativa 500W iti este arhisuficient! Eu am un Sirtec de 400W pe un i5 3.0Ghz si un H6790 si nu am probleme!

| Cristian121 explică (pentru Axxxy):

Nu nu am facut acea greseala.
Ti-as da Funda dar acum nu pot
Mstongue