| Modx a întrebat:

Hai noroc. As vrea sa-mi cumpar o masina VW Bora 2002, motor de 1.6 Benzina+GPL. Am si eu o curiozitate, cat ziceti ca consuma? Consuma mai mult de 6L de GPL la 100km? Multumesc anticipat, astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Pe gpl dawinking 6 iti ia pe benzina mers relax (80-90, max 100). eu am un opel 1.6-16V, si cam asta este consumul. de la 130 in sus rupe consumul(depinde si de conditiile meteo: vant, ploaie, etc.) deci pe gaz posibil sa sara cu 1-2 maxim 3 depindewinking. oricum merita chiar si cu un consum mai mare, decat cu benzina, la preturile care sunt la pompahee hee