| irinuk28 a întrebat:

Heei, recomandati-mi un sistem de boxe, sau doar boxe, bune, pentru notebook, sau în general.
Să fie din acelea cu un bass bun, gen cum se aude într-o mașină, deoarece sunt multe care le cumperi degeaba, mai bine asculți de la laptop.
P.S. Lăsați link-ul, de unde să le comand happy!
Mulțumesc.
FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Ma refeream la placa audio, ceea ce probabil nu detii. In fine, pe viitor e de preferat sa adaugi una pentru a scoate totul posibil dintr-un sistem audio. Personal prefer un 2.0 pentru fidelitatea sunetului (Microlab B77 e un exemplu bun in bugetul tau. In schimb, daca esti obisnuita cu basul de subwoofer poti merge pe un 2.1 echilibrat cu tweetere pe sateliti care ofera un sunet destul de articulat pentru un sistem multimedia.

http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/m3280bt/

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Bas-ul se imparte in bas corect si bas bubuit. Majoritatea care vor "bass bun" vor bubuiala de subwoofer (ca la exemplul cu Z906 de mai sus).

Specifica ce buget ai si daca ai placa audio dedicata la laptop.

| irinuk28 explică (pentru Utilizator1234):

Nici chiar bubuit ca să vibreze geamurile, dar cat să se audă altfel tonul muzicii, dacă m-am exprimat corect thinking
Cat despre buget, undeva pana în 200-300 RON!
Hm, placă video... sincer nu știu ce să-ți spun, nu mă pricep.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru irinuk28):

Ma refeream la placa audio, ceea ce probabil nu detii. In fine, pe viitor e de preferat sa adaugi una pentru a scoate totul posibil dintr-un sistem audio. Personal prefer un 2.0 pentru fidelitatea sunetului (Microlab B77 e un exemplu bun in bugetul tau. In schimb, daca esti obisnuita cu basul de subwoofer poti merge pe un 2.1 echilibrat cu tweetere pe sateliti care ofera un sunet destul de articulat pentru un sistem multimedia.

http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/m3280bt/

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Eu acum 2 saptamani mi-am luat un Logitech z906 si merge perfect legat la notebook are un bass foarte puternic. IL POTI COMANDA DE LA DOMO SAU ALTEX

http://www.domo.ro/......Fraza/z906

http://www.altex.ro/boxe-logitech-z906-5-1-500w-negru