| DanuțMarian43 a întrebat:

Hei, am o problema la pc. Am facut un stick cu windows bootabil (stickul merge perfect pe alt calculator, dar pe al meu nu). Cand bag stickul in unitate si o pornesc pentru a reinstala windowsul primeste biosul freeze, am facut update la bios, degeaba. Ceva pareri?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Boot fără stick, ce se intâmplă?

| nicu991 a răspuns:

Cu ce program ai facut stickul bootabil?

| DanuțMarian43 explică (pentru nicu991):

Nu are treaba programul, e rufus oricum. Am mai facut stick ul cu el si au mers

| nicu991 a răspuns (pentru DanuțMarian43):

Ia incearca sa faci stickul cu Windows USB/DVD Download Tool, unealta pusa la dispozitie de Microsoft.
Poate merge cu aia.
Alte optiuni ar fi sa schimbi stickul cu unul mai rapid, sa-l pui intr-unul din porturile din spate.

| Bariel a răspuns:

Iti da freeze cand icerci sa accesezi sectiunea "Boot"? Daca da, baga stick ul in alt port usb, mie mi-a mers