| Gaboreanu_Elena_1991 a întrebat:

Hei, am o problema la telefon. Cand vreau sa descarc jocuri (am Nokia Lumia 520) imi spune ca este necesara configuratia familia mea. Am facut-o si am primit un mesaj unde spune ca a fost finalizata. Am incercat sa descarc si spune sa fac iar acelasi procedeu. L-am facut si nu-mi merge!
Ce trebuie sa fac?
Funda raspunsului care ma ajuta happy

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Ia uite un mic tutorial video: https://www.youtube.com/watch?v=e_MEO6GLxP4. Incearca-l!

Iar aici e un tutorial text: http://www.windowsphone.com/......ows-phone. Ti le-as fi spus si eu, dar e mult de scris. Asa, cu tutoriale, tot ce trebuie sa faci e sa urmezi pas cu pas insructiunile.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite un sfat practic. Sterge tot, si fa-ti un cont, unde sa spui si tu ca ai macar 18 ani daca nu mai mult.

| LTAA a răspuns:

Creezi un cont, la care selectezi o varsta mai mica de 18 ani.

| fataciocolata a răspuns:

Iti spune ca trebuie sa faci configuratia,,familia mea'', deoarece cand ti-a cerut sa-ti faci cont Microsoft, la varsta, probabil ai scris ca esti minora si din cauza asta.Du-te la setari si reseteaza-ti din nou telefonul la starea din fabrica. Apoi cand iti faci contul Microsoft din nou, pune o varsta peste 18 ani.
Sper ca te-a ajutatraspunsul meu. Daca mai ai vreo intrebare, contacteaza-ma in privat. Funda?