| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am si eu o nelamurire in legatura cu microsoft word 2003.Am un document word si nu reusesc sa gasesc optiune prin care continutul documentului sa fie scris pana la captul marginii din dreapta.As putea sterge pe rand satiul dintre cuvinte dar mi-ar lua o vesnicie pentru ca documentul are multe pagini.Deci va rog sa ma ajuti si pe mine cu vreo solutie! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Selectezi tot documentul si apoi dai clic pe butonul Justify (este butonul din dreapta celor 4 butoane de aliniere a marginilor, simbolizat cu linii aliniate la ambele margini). Succes si numai bine!

| VladCristi a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am incercat si pana acum solutia pe care mi-ai dat-o tu, dar nu a mers.

| Ioandelasal a răspuns (pentru VladCristi):

Imposibil sa nu mearga, lucrez in Word de peste 15 ani si totdeauna asa am facut pentru alinierea in ambele parti. Totusi, mi-a picat o fisa: ce intelegi tu prin "capatul marginii din dreapta"? Vrei sa fie scrisul exact pana la marginea colii, fara sa ramana nici un spatiu?

| VladCristi a răspuns:

Deci am incercat cu justify si pana acum dar tot nu a mers.