| Daaanciu a întrebat:

Hei. am un aparat digital din norvegia, advent mp5 ii zice, de la o vreme il pornesc si mi se stinge imediat. i-am cumparat baterii noi, dar la fel. ledul ala se aprinde si se stinge, ba rosu ba verde si cum il pornesc s-a stins. pareri?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Încearcă să cumperi baterii de calitate high power. Dacă sunt baterii slabe calitativ se întâmplă acest lucru.
Mai poţi folosii acumulatori sau un alimentator pentru a verifica buna funcţionare.

1 răspuns:
| Homye18 a răspuns:

Salut, ceva similar am patit si eu cu un digital Hp. Din pacate la mine a picat softul si costa prea mult reparatiile. Sfatul meu este sa intrii pe un forum al posesorilor de astfel de aparat, sau pe site-ul producatorului. Sigur vreun utilizator al acestui model de aparat a mai intampinat problema asta. Bafta