| anonim_4396 a întrebat:

Hei, nu imi merg mufele din front panel la PC, cum sa le fac sa mearga? Mentionez ca usb-urile imi merg, doar castile si microfonul nu le recunoaste.

Răspuns Câştigător
| FaraNume77 a răspuns:

Nu stiu. Pe eMAG sigur gasesti.

| blue0or0pink a răspuns (pentru FaraNume77):

M-am uitat, mi-am batut capul, degeaba nu mi le recunoaste. O sa imi iau un adaptor si rezolv. Mersi mult pentru timpul acordat.

15 răspunsuri:
| FaraNume77 a răspuns:

Daca e vorba de P.C. desfa unitatea si uitate daca sunt conectate la placa de baza. Asa am si eu un pc si tot numai usb-urile merg. Cel pentru casti si microfon trebuie sa fie conectate si ele pe placa de baza si ele. Uite aici in imaginea asta e ceva de genul. http://www.computerupgradesrepairs.co.uk/graphics/frontpanelheaders.jpg vezi daca are acele cabluri si daca sunt conectate iar daca le are inseamna ca se poate rezolva din windows din drivere sau de unde se selecteaza cele de pe front panel. Daca pana acum ti-au mers inseamna ca sunt conectate la placa de baza si se rezolva din windows.

| blue0or0pink a răspuns (pentru FaraNume77):

Cum se desface poate rup ceva laughing

| FaraNume77 a răspuns:

Nu stiu ce pc ai tu dar daca nu stii sa il desfaci macal (qre 2 suruburi) nu ma astept sa stii daca sunt comectate la placa de baza sau nu. De exemplu la pcul meu lipsesc firele alea si sunt conectate doar usb-urile.

| FaraNume77 a răspuns:

Scz pentru greselile de scriere :-))

| blue0or0pink a răspuns (pentru FaraNume77):

Noa bine, eu nu am zis ca stiu, incerc....plus ca nu e cu surub e model vechi fujitsu.

| FaraNume77 a răspuns:

Nu stiu ce fel e happy dar pana acum ti-a mers vreodata?

| blue0or0pink a răspuns (pentru FaraNume77):

Nu...adica nu le-am folosit nici nu am incercat, am avut alt PC, si la ala se conectau in spate, m-am trezit acuma ca vreau sa conectez ca la asta nu am spate numai iesire pentru boxe restul usb-uri si surpriza nu merge...

| FaraNume77 a răspuns:

Pai nu stiu ce fel de pc ai tu verifica mai intai din windows ca nu e greu...

| blue0or0pink a răspuns (pentru FaraNume77):

Ce sa verific in windows?

| blue0or0pink a răspuns (pentru blue0or0pink):

Depat las-o balta, nu stii unde pot gasi un adaptor usb cu mufa jack?

| FaraNume77 a răspuns:

Nu stiu. Adaca vede si daca sunt selectate mic si boxele de pe front panel.

| FaraNume77 a răspuns:

Ok. Eu am incercat sa iti explic din ce am inteles eu. Adaptor usb gasesti la magazine in oras daca cauti.

| catalin112 a răspuns:

Driverul audio este de vina!

| blue0or0pink a răspuns (pentru catalin112):

Dar l-am reinstalat si tot nu merge.