| Sws_Ioana_1995 a întrebat:

Am instalat in calculator Windows 7 cu urmatoarele antivirusuri: AVG 2014; Spybot; McAfee; Microsoft Security etc.
De la o vreme a inceput sa mearga mai greu ca de obicei si sa mi se deschida pe Mozilla Firefox pagini noi pe care eu nu le vreau sa le accesez, de exemplu: gogorithm.com; aboutblank.com
Ma puteti ajuta? Funda+Vot :*

Răspuns Câştigător
| HardCore7750 a răspuns:

Instaleaza-ti doar un antivirus nu 10. , recomand Avast
O zi buna

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing) Sa-ti mai dau si eu? Ia uite: Norton, F-Secure, BullGuard, G Data, Panda...baga-i si pe astia, fa colectie!

Nu se tine decat un antivirus pe calculator! UNUL SINGUR! Pune Kaspersky sau Bitdefender, restul sunt glume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un calculator trebuie sa fie activat maxim un antivirus. Mai iti trebuie un firewall si un anti-spyware/malware pe care sa-l folosesti doar pentru scanari.

Ciorba aia pe care ai facut-o tu in calculator mai rau ii dauneaza decat sa-i foloseasca. Antivirusii se vor dezactiva intre ei si sistemul tau va fi instabil. Primul lucru pe care trebui sa-l faci este sa lasi un singur antivirus activ in calculator.

Problemele cu paginile le ai de la toolbaruri si alte rahaturi pe care le-ai instalat prin calculator. O regula de baza a manipularii unui calculator este "daca nu stii la ce foloseste, nu il instala". De asemenea niciodata nu bifa "ok" atunci cand nu intelegi intrebarea. Ca sa scapi de problemele cu pe care le ai cu paginile mai intai va trebui sa cureti sistemul. Adica sa dezinstalezi toate programele nefolositoare si apoi sa il scanezi cu o aplicatie anti malware/spyware si un antivirus (malwarebytes anti-malware e un program gratuit care isi face treaba destul de bine).