| ScorpyutZa a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o problema legata de scrierea dvd-urilor in Nero. Totul merge perfect cu CD-urile, dar la dvd-uri, in momentul cand ajung la ultimul pas(Final Burn Settings), pentru a da "burn", la "Current recorder" imi apare doar "Image Recorder[DVD]" si nimic mai mult, nu pot selecta altceva. De asemenea, pot modifica doar "Disc name". Care ar fi problema? Am incercat mai multe versiuni Nero (6, 8,9) si aceeasi problema. Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Este foarte posibil să ai o problemă la DVD-Writer, pur și simplu nu mai citește DVD-uri și se comportă ca și cum ar fi gol, de aia îți arată doar Image Recorder.

| ScorpyutZa explică (pentru 0rlando):

DVD-writer-ul nu are nicio problema. Poate fi problema la DVD-uri? CD-urile merg. iar DVD-urile scrise mi le citeste.

| djandrei a răspuns:

Daca ai nero cu licenta hecarita sau demo nu merge. incearca sa cauti pe net un nero free.

| 4ndr33y a răspuns:

Suna ca o problema Hardware, este posibil ca dioda pentru scriere DVD-uri sa se fi ars iar unitatea nu mai e capabila sa "vada" un DVD. Dar stiai ca mai exista si alte programe de scris CD_uri in afara de Nero? Incearca CU Ashampoo Burning Studio 6, are fix aceleasi utilitati ca Nero si e gratuit, n-ai probleme cu licenta.

| mariusboss9999 a răspuns:

Pai incearca sa descizi nero burning sau nero express

| ScorpyutZa explică (pentru mariusboss9999):

Am incercat cu ambele.