| radurobertandrei a întrebat:

As vrea sa imi schimb pc-ul. Am buget de 2000 lei si as vrea un pc cu procesor i5 si minim 4GB ram. Ce recomandari aveti?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

I5 cu 4 gigi si video onboard, da, dar... sper ca nu vrei jocuri. Nu de alta, dar aproape jumate din buget se duce pe procesor. Daca discutam de jocuri, bugetul asta e ca si imposibil. Ce sistem ai acum?

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Daca vrei gaming la bugetu tau un i3 skylake de ultima generatie e alegerea ideala.
Am ajutat pe un alt baiat cu o configuratie de acelesi buget.
Uite aici link la intrebarea lui
-http://www.tpu.ro/......s-bugetul/
Aceste componente le recomand oricand. Sunt cele mai noi si mai performante in acest buget. Bafta.