| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

Hei TPU azi cand m-am dat jos din masina a cazut telefonul meu din buzunar(un Samsung galaxy j5 ) si s-a spart, am avut folie de sticla pe el dar s-a spart si ecranul putin dar nu se vede decat daca stai atent, si cand l-am deschis se vedea doar pe jumatate de ecran, restul era cu dungi, si nu merge nici touch-ul, ce sa fac, daca afla tata ma omoara, ca s-a chinuit sa ia acest telefon la abonament, va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

E o veste proasta pentru parintii tai dar trebuie sa le-o dai. Nu vei putea rezolva singur aceasta problema. Costa mult inlocuirea display-ului. Tu poti sa mergi cu el la un service de telefoane, sa-ti spuna cat ar costa reparatia si apoi vezi daca iti permiti sau nu sa-l repari.

| Alejay a răspuns:

Din pacate nu poti rezolva aceasta problema decat cu cam multi bani.
Ecranul Amoled este foarte scump, sticla nu se poate schimba separat este 225 Ron ecranul cu tot cu touch, mai pui inclusiv costul de asamblare la service, asta pe langa faptul ca din moment ce telefonul va fi desfacut la service unde te duci pierzi garantia oficiala de la operatorul de unde ai cumparat telefonul.

| SallAll112 a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci :/. Trebuie sa il duci la reparat. Cel mai bine il duci la reparat. O sa te coste peste 100 de lei.

| AlexandraColar a răspuns:

Te duci sa-ti schimbi sticla!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraColar):

Doar sticla? A zis ca nu ii merge nici touch-ul.