| Silviu9835 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta placa video:Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E? Merita sa dau 300 lei pe ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca are 2 gb si pe 128. se merita sa zicem, cu toate ca puteai sa iei una pe 256 bit, la vreo 8-9 mil.

| Silviu9835 explică (pentru anonim_4396):

Cu ce influenteaza 256 bitifata de 128?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviu9835):

Face fata in jocuri mult mai bine, viteza mai rapida a buss-ului, caracteristica, mai buna... cu cat este mia mare cu atat mai binewinking

| Silviu9835 explică (pentru anonim_4396):

MS!

7 răspunsuri:
| crackster a răspuns:

Chiar daca esti convins de alegerea ta, eu zic sa arunci o privire si peste placa asta video: http://bit.ly/1fdzEzh
In locul tau, as mai strange 200 lei si as cumpara acel GTX.
Uite de unde poti cumpara un GT630: http://bit.ly/16CJCFf. E chiar ceva mai ieftin de cat ai zis tu.

| SonicAndrei a răspuns:

Placa asta o am și eu și îmi merge GTA 4 pe High. E foarte bună. Totuși, nu va ține mai mult de 5 ani. Dacă mai pui niște bani, mai bine îți iei o placă care să-ți ruleze și jocurile de peste 5 ani, cum ar fi un nVidia GeForce GTX pe minim 192 biți de 2 GB.

| Me2 a răspuns:

Placa video este slabuta, chiar daca desteptii de aici spun ca e buna, la banii aia ai 6670 cu ddr5 care e cu 60% mai buna, poate chiar mai mult
http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/

Răspuns utilizator avertizat