| Maruuuca a întrebat:

Hei TPU... dau FUNDA. Vreau si eu sa stiu daca WIN32 este un virus puernic... am ca antivirus AVAST si imi scria atunci cand la gasit scria high. Eu zic ca era puternic. Nu stiu ce sa zic pentru ca de 10 kinute mi-am instalat antivirusul, sa-l reinstalez? vreau sa fie foarte eficient deci am nevoie de raspunsuri exacte. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Da, reinstaleaza-l si daca nu esti multumita de rezultat, incearca avira, este si el nominalizat pentru cel mai bun antivirus.
Singura diferenta dintre aceste 2 antivirusuri, dupa mine, este ca avast consuma mai putine resurse decat avira

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Avast este un antivirus bun, si win32 este un virus puternic, nu super dar puternic.
Incearca sa-l elimini daca poti, daca nu, sterge avast si instaleaza avira, dai o scanare la tot pc-ul si vezi daca merge sa elimini virusul.
Daca nu, reinstaleaza windows-ulwinking

| Maruuuca explică (pentru MenInShadow):

Eu am reusit deja sa elimin virusul. Ideea era ca s-ar putea ca antivirusul sa nu mai fie asa de puternic, si intrebam daca sa-l reinstalez.

| Maruuuca explică (pentru MenInShadow):

Cum adica consuma mai putine "resurse"?

| alliyn13 a răspuns (pentru Maruuuca):

Adica nu ii trebuie jumatate din viteza PC-ului sa functioneze si nu creaza asa de mult laag

| MenInShadow a răspuns (pentru Maruuuca):

Da, reinstaleaza-l si daca nu esti multumita de rezultat, incearca avira, este si el nominalizat pentru cel mai bun antivirus.
Singura diferenta dintre aceste 2 antivirusuri, dupa mine, este ca avast consuma mai putine resurse decat avira

| imaqtpie a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de win32...

| alliyn13 a răspuns:

Pai este un virus de calibru mare... sau asa il clasifica anti-virusul tau dar daca era ceva foarte mare ti-ar fi creat probleme mari gen folder care nu poti sa-l stergi sau umba la windows da... daca anti virusul il vede asta inseamna k nu este asa de puternic!

| Maruuuca explică (pentru alliyn13):

Eu am avut acest virus pe stic. Stiam ca am virusi, de aceea mi-am si instalat AVAST. Il am, cum am mai spus, de 10 (acum 20) de minute. Nu cred ca a avut cum sa creeze asa de rpede si usor probleme, doar antivirusul era proaspat luat iar sticul l-am bagat in calculator atunci cand cautarea era deja pornita, asa ca raspunsul tau nu imi este de foate mare folos, dar daca mai stii ceva sunt curioasa sa aflu deoarece sunt putin stresata (nu vreau sa-mi cada sistemul). Multumesc

| alliyn13 a răspuns (pentru Maruuuca):

Pai... nu este de ajuns undeori sa-l stergi. ai grija sa nu te pomenesti q el prin alta parte pentru ca se poate sa sa mute daca-l stergi tongue dar sa ai grija sa nu intre in C/ pentru ca acolo poate ataca Windwsul si dar nu cred ca este atat de puternic sa strice mai mult decat windowsul big grin.