| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Pentru cine se pricepe la calculatoare. Ieri mi-am rezervat Windows 10 si eu aveam 7. L-am instalat,insa nu mi-a placut, asa ca am hotarat sa revin la 7. Acum cand sa se instaleze,dintr-o data a aparut "Windows nu se poate deschide" si aparea "Start Windows Normally" insa tot nu se deschide,ba mai mult apare Blue Screen. Asa ca acum sunt in Safe Mode cu internet.Mi-a aparut la ajutor ca as putea sa dau Recuperare,dar intrebarea mea este daca am nevoie de un CD cu windows? Si voi pierde tot din cate am inteles, nu?

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Trebuia sa faci un backup inainte sa treci la 10. Incearca sa dai repair cand iti apare fereastra cu "start windows normally". Cel mai usor puteai rezolva cu un backup.

| Jipa95 a răspuns:

Functioneaza si la cei care au facut upgrade de la 7 la 10
https://www.youtube.com/watch?v=TMgCqBXhKRI

| halogen001 a răspuns:

Poate trebuie reinstalate driverele video, audio si care mai sunt in safe mode.

| CinevaNou a răspuns:

E naspa windows 10... acum ar trebui sa reinstalezi win7 de pe un dvd, ca sa fii sigura ca nu mai ai parte si de alte surprize.