| alii98 a întrebat:

Hei TPU,stiti ca internetul prin wifi nu este la fel de bun ca cel prin cablu,nu? eu am o nelamurire cu internetul de la Telekom, cat de prost sa mearga incat sa am ping-ul de 900+? si sa se incarce paginile greu, ce este asta? a mai primit cineva asa?

4 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Incearca pe alte servare.900 ping ar trebui sa ai pe server hostat in japonia.
daca ai 900 ping e clar ca nu e inregula, daca e prin cablu.La toata lumea din zona merge la fel?
Rds nu are acoperire acolo?

| alii98 explică (pentru KillaNoFilla):

Nu are acoperire,dar asa a dat,oricum tot prost este,si macar merge, si lumea din zona nu cred ca are de la Telekom, oricum este foarte prost pentru ca lumea se plange, doar odata a dat asa ping-ul, dar oricum la speed test cu ce ping arata sigur nu merge

| backback a răspuns:

Depinde si ce router ai, daca este un model vechi, e timpul sa il schimbi

| alii98 explică (pentru backback):

Este de la ei, dar oricum, cum sa ai ping 900+, partea buna este ca o sa vina UPC la tara si o sa bag net, doar ca peste 2 ani ca am contract...