| Anonimimim a întrebat:

Ştiţi cumva o aplicaţie în care pot desena? Ceva ca şi Photoshop,pain tool sai, dar pe gratis şi pentru Windows8? Am căutat pe multe pagini până acum pe internet dar tot ce am făcut până acum e să îmi virusez laptopul.
[Aş prefera totuşi să nu îmi iau photoshop. ]

4 răspunsuri:
| preppyboy a răspuns:

Da! AUTOCAD, ESTE O APLICATIE PT DESEN TEHNIC, DAR SI SCHITE

| BogdanDediu a răspuns:

Daca vrei online pizap dar daca vrei pe pc photoscape!

| Anonimimim explică:

Nu am specificat că sunt un amator. Am avut pe fostul meu laptop [ce avea windows 7] paint tool SAI, pe care l-am downloadat pe gratis, dar pe windows 8 nu merge.
Iar eu nu mă voi mulţumii lucrând pe programe de copii în care îţi pierzi timpul făcând două linii drepte.
Care nici alea nu iasă corect.

| DeyCj a răspuns (pentru Anonimimim):

Apoi GIMP-ul nu cred că e pentru copii, da în fine.Mie mi se pare un pic cam asemănător cu softul cu care ai lucrat inițial.
Oricum poți încerca și ăsta https://krita.org/
E echivalentul Paint Tool-ului SAI pentru linux.Merge și pe Windows
sau ceva cu licență :
http://www.autodesk.com/products/sketchbook-pro/overview
Succes