Întrebare recomandată | EuGuDuS a întrebat:

Sunt un mare fan in a asculta muzica,si am inceput sa nu mai suport boxele cu jack. As vrea sa va intreb unde pot gasi sau ce model care sa contina 4, 5 boxe wi-fi/bluetooth, sa stau linistit fara sa aiba fir si sa imi dau play la muzica din ce loc vreau. Sa fie mai putin de 30 milioane si sa aiba o calitate foarte buna a sunetului. Mersii

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Crede-ma, nici un iubitor de muzica nu va cumpara boxe wireless si in nici un caz mai mult de doua. Un compromis pe care sunt pregatit si eu sa-l fac este integrarea unui DAC bluetooth cu aptx pentru a scapa de interconnectul de la laptop. Dar repet, cablurile tot raman, singurul lucru "fara fir" va fi semnalul de la laptop la DAC.

In concluzie, specifica din nou ce vrei, caci daca vrei cinspe mii de boxe fara fire pe nicaieri, habar n-am ce poti gasi la 3000 lei (probabil niste HC-uri ordinare de prin Altex).