| Buuff a întrebat:

Hei voi care va pricepeti la calculatoare am o mica/ mare problema. am boxe philips din vara cu bass (sunt 5 ) ...am observat ca merg numai doua. am intrat in control panel sound and audio devices. am bifat la maxim si sa se auda in 5 boxe. mia-m instalat si winamp 5.1. si am intrat realtek hd sound effect manager(tot in cp). dar acum merg 3 ...de ce nu merg toate 5. sunt bagate in pc mufele merge basu si 3 boxe dar celelalte 2? va rooog help meee. dau funda si vot orice va rog frumos. cea mai fac? I don't want to see. pe unde sa mai umblu? help meee puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ce tip de sistem 5.1 ai? Ce tip de intrări are?
Pentru sistem 5.1 ai nevoie de semnal digital ( optic sau coaxial ), altfel, dacă foloseşti semnal analog ( pe scart sau RCA ) vei avea semnal stereo ( doi sateliţi plus bass ).
Deci lasă setările şi verifică modul de conectare a sistemului la PC.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ce cablu audio foloseşti?

| Buuff explică (pentru Arthur):

Nu stiusad.nu ma pricep chiar asa binestraight face