| DanaBabyyy a întrebat:

Heii.
Am un Samsung galaxy S6 edge fara garantie de un an.
L-am scapat in wc si nu cred ca mai merge
Deci,l*am scos rapid si l*am sterg, apoi l*am deschis..si da inchis
Apoi l*am aspirat si acum e pe un aparat care scoate apa..defapt voporiiiii.
Oricum help meee pls
Dau funda
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Procedeaza ca aici cel putin 48 de h. Daca nu isi revine, mergi cu el la service. Poate se mai face ceva.
http://img.inin.ro/? u=http%3A%2F%2Fzutv.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2015%2F7%2F27%2F14293%2F143798015705d391cb.jpg&w=645&h=484&c=1

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Poate asta iti da de gandit sa lasi telefonul in camera. Sa nu il mai iei la toaleta. Pentru vreun selfie.

| StefanCosmin a răspuns:

Du l la service, cu 150 de lei il repariwinking

| Atfas a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci.Eu l-am bagat in apa si mi-a facut la fel.La service mi-a spus ca nu se mai poate face nimic deoarece daca il incarca merge cateva secunde si moare.

| EternWave a răspuns:

Pune intr-o punga sigilata orez, pune telefonul in ea si peste noapte chinezii vor veni si il vor repara. Glumeam, boabele de orez vor absorbii apa si telefonul va fi ca nou. Ti-as recomanda sa il lasi minim 48 de ore in orez.