| Andreea0612 a întrebat:

Heii! Pentru a repara o placa video a unui laptop trebuie "umblat" in laptop?
Adica la setarile din el.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca placa video este dedicata o poti scoate afara. Daca placa este integrata trebuie scoasa placa de baza din laptop si e mai complicat.

| Jipa95 a răspuns:

Pentru a repara o masina avariata trebuie sa dai la cheie? cam asta a fost intrebarea ta. Nu trebuie unblat in setarile laptop-ului, trebuie desfacut, si reparat de un service specializat.

| shannygelu a răspuns:

Automat ca trebuie umblat in laptop dar nu ti recomand sa ti iei un laptop cu placa video defecta

| 2Low a răspuns:

In ce sens vrei sa o repari?
Logic(Driver) sau Fizic?

| DavidTTwowTT a răspuns:

Depinde de ce reparatie are nevoie placa respectiva. In orice caz, nu vad ce s-ar putea repara din "setari", eventual probleme cu software-ul.