| IAMKENNETH a întrebat:

Heiii.Imi puteti spune ceva aplicatii/jocuri pentru Android?
Multumesc. ^_^

Răspuns Câştigător
| JeffHardy2011 a răspuns:

Sall!
Poti cauta pe market ai acolo jocuri si mai multe chestii dintre care multe free. (unele sunt si cu bani)

Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Frankie a răspuns:

Locul 10 - Advanced Task Killer

Advanced Task Killer sau, pe scurt, ATK, este o aplicaţie pe care aproape toţi utilizatorii de smartphone-uri cu Android o folosesc. De ce? Pentru că rezolvă problema consumului de memorie RAM, când sunt mai multe aplicaţii deschise simultan, dintr-o singură atingere.

Locul 9 - Gas Buddy

Gas Buddy este foarte apreciat de către persoanele care şofează în Statele Unite şi Canada. Programul indică pe hartă cele mai apropiate benzinării, dar oferă şi informaţii legate de preţurile carburanţilor. Astfel, nu te vei păcăli când vei face plinul la o sumă ridicată, pentru ca la câţiva kilometri distanţă să dai peste o benzinărie mai ieftină. Preţurile sunt raportate chiar de către utilizatori, membri ai comunităţii Gas Buddy. Există chiar şi un sistem de premiere pentru cei mai activi dintre ei.

Locul 8 - Horoscope

Amatorii de previziuni astrologice vor fi încântaţi de această aplicaţie care oferă horoscopul zilnic, săptămânal şi chiar lunar.

Locul 7 - WhatsApp Messenger

Cu acest program poţi trimite SMS-uri gratuite prietenilor sau poţi conversa pe chat. Aplicaţia suportă inclusiv transfer de fişiere multimedia (imagini, video şi audio). Singura condiţie este ca şi destinatarul să aibă instalat WhatsApp Messenger. Pentru cei interesaţi, există şi versiuni pentru platformele iOS, BlackBerry OS şi Symbian.

Locul 6 - Free Music Downloader

Free Music Downloader foloseşte un motor de căutare care îţi dă posibilitatea să descarci gratuit milioane de MP3-uri. Aplicaţia dispune de un organizator pentru fişiere, dar şi de editare a acestora.

Locul 5 - Vaulty Free Hides Pictures

Producătorii spun că Vaulty Free Hides Pictures este cea mai bună aplicaţie dedicată celor care vor să ascundă anumite imagini şi clipuri din telefon. Fără îndoială, majoritatea dintre noi avem cel puţin o poză pe care am dori să o ascundem de privirea curioasă a soţiei / prietenei / prietenilor. În aces caz, nu trebuie decât să instalăm această aplicaţie şi să alegem fişierele compromiţătoare pe care dorim să le punem la adăpost.

Locul 4 - Flash Player 10.2

Ultima versiune de Flash este recomandată celor care doresc o experienţă Web completă. Din păcate, după cum ştiţi, Flash-ul consumă destul de multe resurse, iar posesorii de dispozitive Android cu putere de procesare mai slabă vor întâmpina oarecare probleme.

Locul 3 - Facebook for Android

Până şi aşa zisele telefoane "dumb", fără platforme de operare avansate, integrează în ziua de azi celebrul Facebook. Aşadar, o asemenea aplicaţia nu putea lipsi de pe un sistem precum Android. Spre deosebire de versiunile pentru telefoane simple, Facebook for Android se prezintă într-un format foarte apropiat de versiunea pentru browserele web PC / Mac / Linux.

Locul 2 - YouTube

YouTube nu mai are nevoie de nicio prezentare. Este clar că toţi posesorii de smartphone trebuie să aibă instalată această aplicaţie. Nu pentru că nu ar putea fi accesat YouTube şi din browser, dar folosind aplicaţia dedicată se economiseşte trafic. În plus, interfaţa este optimizată pentru ecranul telefoanelor mobile.

Locul 1 - Kakao Talk

Cu peste 10 milioane de utilizatori, Kakao Talk se poziţionează în topul aplicaţiilor Android. Cei care doresc să comunice gratuit cu prietenii, folosind doar traficul de date, pot apela cu încredere la Kakao Talk. Aplicaţia suportă group chat cu un număr nelimitat de utilizatori, avertizează utilizatorii inclusiv vocal dacă primesc un mesaj şi permite transferul de fişere foto şi video.

Totusi incearca sa te uiti pe androit market. acolo ai toate aplicatiile existente.

| IAMKENNETH explică (pentru Frankie):

Multumesc. Chiar eram curioasa cu aplicatia 'WhatsApp Messenger', am o prietena in Anglia si nu stiam cum sa vorbesc cu ea ca sa nu platesc.